(сн. Sportsimages.bg)

Момчетата на Шампион 2006 (12) с победа и загуба от финалите днес

May 20, 2014 | Viasport.bg

Отборът на Шампион 2006 (момчета до 12) изигра два много драматични мача днес от финалите за тази възраст за сезон 2013/14. Първо сутринта момчетата на Галя Стоянова надиграха Черно море Варна с резултат 46-40, но следобяд загубиха нещастно от Дунав 2007 с 68-72. Малко под три минути преди края Шампион 2006 имаше аванс от 10 точки, но не успя да го задържи и отстъпи. Рилски спортист спечели групата един кръг преди края. Преди сутрешните мачове в четвъртък, тимът е с четири победи от четири мача, което му отрежда първата позиция.

Днес Рилецо надигра Дунав 2007 със 71:66 след много интересен двубой. След това пък тимът бе убедителен срещу Академик 17 с резултат 74:38 и това отреди първото място.

Така вариантите за второто място са няколко. Първият е най-лесен - победа на Дунав над Черно море утре ще класира русенци в четворката. За класиране на второ място варненци се нуждаят от успех с 9 точки, който при евентуална тройна въртележка с дунавци и Шампион ще ги прати на тази позиция. Все още с шансове е и Шампион 2006, но те минават през победа на Черно море над Дунав до 7 точки разлика и след това тимът трябва да си победи Академик 17. При успех на варненци с 8 разлика ще се смята коефицент.

В дербито на дъното в групата днес пък Делфин надигра Академик 17 с 62:58, а след това в "морското" дерби бургазлии отстъпиха на Черно море с 42:59.