(сн. Sportsimages.bg)

Победа за кадетите на Шампион 2006 и второ място в региона

March 26, 2014 | Superbasket.bg

Завърши кадетското първенство в регион Витоша. Последната среща от програмата за деня бе между отборите на Шампион 2006 и Баскетболно детство Левски. Битката между тях бе за второто място в крайното класиране. Шампион 2006 имаше аванс от една победа в повече преди срещата, а освен това бе спечелил и първия двубой между двата състава със 6 точки. На Баскетбоно детство Левски бе необходим успех със 7 точки, за да мине пред съперника си. В един момент от двубоя в първата четвърт те водеха дори с 10 точки - 25-15, но това бе и само за кратко. Още на почивката преднината им бе свалена до само 1 - 28-29, а през второто полувреме съставът на Шампион 2006 бе този, който контролираше срещата. Момчетата на Лъчо Коцев поведоха и до края на изпуснаха инициативата на противника си. В последната минута баскетболистите на Явор Аспарухов свалиха до 2 точки, но това бе всичко за тях в тази среща. И двата тима заложиха много усилия в защита и това си личи от крайния резултат от мача 60-56 и второ място за Шампион 2006 в регионалното първенство.

Николай Титков бе най-резултатен със 17 точки, включително няколко важни тройки през второто полувреме. Даниел Божилов добави 15, Ивайло Тонев 13 и Васил Ежев 9 точки.

За Баскетболно детство Левски Георги Митровски единствен завърши с двуцифрен точков актив - 17, а Красимир Кръстев и Ангел Димитров добавиха по 8.

Единственият тим без загуба е този на Левски. И в последната си среща от шампионата в региона възпитаниците на старши треньора Иван Гогов победиха, този път Лукойл Академик с резултат 75-61. Това е шеста победа за тях във втората фаза и общо десета от началото на сезона без загуба. Така те убедително се наредиха начело в класирането и ще чакат като домакини съперниците си в зоната в София.

Съставът на Лукойл Академик създаде проблеми днес през първото полувреме и бе напред в резултата с 39-33. Ситуацията се обърна през вторите 20 минути, когато Левски затегна защитата и накрая дори победи с разлика от 14 точки - 75-61.

Много силен мач за Дейвид Казашки - 19 точки, Йордан Минчев добави 16, Мартин Тимов 14 и Кристиян Георгиев 10.

За Лукойл Академик Дамян Попов се отчете с 16 точки, Драгомир Енчев добави 13 и Красимир Димитров завърши с 10.