Русимов с най-много точки (сн. Sportsimages.bg)

Шампион 2006 и Делфин ще играят за пето място при кадетите

June 15, 2013 | Bgbasket

Шампион 2006 – Делфин е мачът за 5/6 място на държавното първенство за кадети до 16 години в Самоков. Отборите победиха съответно Доростол и Видабаскет в първите си мачове след групите, а вторите два отбора ще играят за 7/8 позиция в крайното класиране.

В мача срещу Доростол Шампион 2006 победи с 51-44, след като поведе още в началото. Отборът поддържаше разлика през първото полувреме, а в началото на второто тя стана двуцифрена. След третата част Шампион водеше с 38-27, но по-малко от 2 минути преди края Доростол се приближи на 2 точки. Последваха три поредни коша на Николай Русимов, с които той реши мача в полза на отбора си. Русимов завърши с най-много точки за победата – 19, а 12 плюс 8 борби и 7 асистенции записа Добрин Папалезов. За Доростол Преслав Неделчев вкара 17.

В другия мач Делфин победи Видабаскет с 57-52, след като отборите изиграха равностойно първо полувреме, а равенството се запази до 3 минути преди края за 49-49. Тогава 4 поредни точки на бургалии им дадоха ценна преднина, а с игра кош за кош до края разликата се запази. Димитър Стоянов вкара 18 точки за успеха на отбора си, а за Видабаскет Калоян Петров записа 27 и добави 9 борби и по 6 асистенции и отнети топки.