(сн. Sportsimages.bg)

Дербито между Шампион и Левски за момчета до 12 завърши с успех за „сините“

February 25, 2013

Левски срещу Шампион 2006 бе дербито от третия кръг на междуобластното първенство в регион „Витоша“ за момчета до 12 години. В един много оспорван мач малките „сини“ баскетболисти надделяха с 58-52 и постигнаха своята трета победа от втория етап на шампионата в региона. Левски, заедно с Овергаз останаха двата тима без загуба до момента, оглавявайки класирането с пълен актив. Следват баскетболистите на БУБА баскетбол с 2-1, Шампион 2006 е четвърти с 1-2. Славия и Академик са без победа до момента при оставащи два кръга до края на срещите в междуобластното първенство.

Две части от срещата между Левски и Шампион 2006 завършиха 9-9 (втората и четвъртата), но в другите две лек превес имаха баскетболистите в „синьо“, което се оказа и решаващо за изхода от двубоя. Играчите на Левски водеха през цялото време на срещата, но Шампион 2006 застраши съперника и беше близо да обърне развоя на мача.

Слав Георгиев бе най-резултатен за победителите от Левски с 18 точки, Виктор Германов добави 10, а Стивън Витанов и Владимир Анакиев отбелязоха по 8.

За Шампион 2006 Васил Мераков завърши с 14 точки, Мирон Ацев добави 12, а Константин Паисиев 10 точки. Добре се включи и Ивайло Ляев с неговите 8 точки.

Много добро съдийство в срещата от страна на Валентин Мишев и Мария Бойчева.

БУБА баскетбол спечели своята втора победа в този етап след много резултатна игра и отбелязани 86 точки. Съперникът им Славия стартира по-добре срещата и дори имаше аванс от 1 точка след 10 минути игра – 25-24. Оттам до края БУБА баскетбол взе контрол над събитията на терена в зала „Васил Левски“ в столицата. Крайният резултат от 86-64 показва и реалното съотношение на силите между тези два клуба в момента.

Мартин Ангелов отбеляза 18, а Калоян Радев добави 16 точки за победителите. Георги Костов се отчете с 10, а Боян Соколов и Драгомир Павлов останаха с по 8.

За Славия Томислав Минков реализира точно половината от точките на отбора си – 32.

В третата среща от кръга Овергаз победи Академик със 64-51 и продължава без загуба. Малките „студенти“ пък все още търсят първия си успех за втората фаза на състезанието в София.

Следващият четвърти кръг от тази първа шестица ще се играе на 10 март. Тогава дербито на кръга ще бъде срещата между Овергаз и БУБА баскетбол с начален час 9.00 сутринта. След тях са Левски и Академик от 10.30, а Славия и Шампион 2006 стартират точно в 12.00 часа.

Фотогалерия от срещата Шампион 2006 - Левски (момчета 10)