(сн. Sportsimages.bg)

Шампион 2006 (14) потвърди участието си в четворката

June 27, 2012

Момчетата на Шампион 2006 постигнаха поредната си разгромна победа на финалите за 14-годишните и само потвърдиха участието си във финалната четворка на състезанието. Днес съперник бе Сливен, а крайният резултат от мача 96-31. Така с 4 победи от 5 възможни отборът на Шампион 2006 раздели първото място в група Б на турнира, но остана втори, тъй като БУБА има предимство заради победата в директния сблъсък. Трети в групата се класираха Дунав 2007, а четвърти – Доростол, като те ще играят за 5/8 място.

Съперниците на БУБА и Шампион на полуфинал от другата група ще бъдат Евроинс Черно море и Левски, които ще се срещнат днес. Победителят от този мач ще играе срещу Шампион, а загубилият – срещу БУБА.

Днес Шампион 2006 имаше лесна задача срещу Сливен баскет и записа лесна победа с 96-31. Още първото полувреме загатна за разгрома, който предстоеше за съперника след като на почивката резултатът бе 62-8. Второто полувреме само се доигра като треньорското ръководство запази голяма част от титулярите и пусна в игра всички налични баскетболисти.

За Шампион най-резултатен с 20 точки бе Димитър Славчев. По 12 добавиха Адем Халимински (6 борби) и Калоян Георгиев (7 борби).

Утре от 16.00 часа Шампион 2006 ще играе както вече казахме с победителя от срещата Левски-Черно море с цел класиране на финал. Ден по-късно ще се играят и мачовете от последния ден за разпределение на медалите в състезанието.