Велислав Гълъбов (сн. Sportsimages.bg)

Гълъбов и Дудев бият Египет на турнира в Истанбул

July 22, 2012

Юношите на България постигнаха победа в последната си среща от участието си на силния международен турнир в Истанбул в Турция. Българските момчета победиха Египет със 73-68 и приключиха турнира с една победа и четири поражения. Последни останаха Египет без победа. В последната среща за първото място в турнира в момента играят Турция и Франция. Германия завърши на трето място, а четвърта остана Словения.

Българските баскетболисти решиха двубоя в началото на последната четвърт, която започна със серия от 9-0. Нашите обърнаха мача в своя полза и оттам докрая не позволиха на съперника да направи нещо повече от почетна загуба.

Двама от школата на Шампион 2006 взеха участие в този мач, както и на целия турнир в Истанбул. Велислав Гълъбов игра 13 минути и за това време отбеляза 5 точки и хвана 3 борби в нападение. Милен Дудев пък бе на терена 6 минути и хвана 2 борби, по една в нападение и защита. Крис Минков завърши с 23 точки и 10 борби, а Николай Стоянов отбеляза 14 точки.

Крайно класиране в държавното първенство за момчета (14)