Деница Петрова (сн. Bgbasket.com)

Шампион 2006 излезе начело в група В при кадетките

June 10, 2016 | Bgbasket.com

Шампион 2006 записа втора поредна победа в група В на финалите за кадетки (16) и вече се класира на полуфинал в надпреварата. Тимът на Таня Гатева победи Септември 97 с 68-44 и зае първо място в своята група.

Шампион започна силно двубоя и след 27 отбелязани точки в първия период имаше преднина от 18.  На почивката тимът водеше вече с 26. И през второто полувреме тимът на Гатева не изпусна водачеството и стигна до успеха. Септември спечели едва последната част, но разликата бе голяма за обрат.

Деница Петрова бе в основата за победата с 18 точки, а с 12 точки и 6 откраднати се включи Виктория Иванова.
За Септември 97 Анна Славчева записа дабъл-дабъл с 16 точки и 14 борби, а 14 точки отбеляза Никол Бонева.

В друг мач от група В БШ Миньор записа първия си успех. Тимът на Соня Спиридонова победи Черно море Одесос с 60-52. Така до момчета перничанки са с актив 1-1 наравно със Септември, а варненци са с две загуби.

Варненски започнаха по-добре срещата с 13-5 и водеха убедитeлно до средата на втория период. Тогава Миньор изравни на няколко пъти, за да даде ново начало на мача през второто полувреме след равенство на почивката. Варненки запазиха аванс и през третата въпреки че на няколко пъти отборът от Перник обръщаше или изравняваше. В средата на последната резултатът бе равен отново при 43-43, а Миньор направи серия от 9-0 в много важен момент. Черно море не успя да се върне в мача и загуби двубоя.

Виктория Алексиева и Симона Людмилова бяха най-резултатни за победата с по 14 точки като втората овладя и цели 16 борби. Радина Живачка хвана 12 борби и реализира 9 точки.

За Черно море по 12 имаха Мартина Славчева и Михаела Ангелова, която хвана и 16 борби. Екатерина Томова се включи с 10 точки и 9 борби.

Шампион 2006 продължава без загуба в първенството за девойки
Таня Гатева: Представихме се изключително слабо
Ясен е националния отбор за кадетки за турнира в Румъния
Програма за девойките (19) в регион Витоша
Таня Гатева: Вярвам, че Шампион 2006 може да направи мъжки и женски отбор от български състезатели