Четвърти пореден успех за кадетите

Трудна, но сладка победа за кадетите

March 14, 2017

Кадетите на Шампион 2006 записаха своята трета поредна победа в първенството на Западната конференция като надиграха Славия с 55-52. Това бе четвърти успех за отбора, което им отрежда четвърто място във временното класиране. Обнадеждашащ е факта, че тима в последните си срещи играе много по-добре отколкото в началото на първенството и със сигурност това радва треньорския щаб на отбора.

Още на почивката Шампион 2006 поведе с 11 точки - 31-20 и тогава изглеждаше, че срещата ще бъде лесна както в предния двубой със Славия. В третата част съперника успя да се върне в срещата, но въпреки това кадетите на Шампион я затвориха за крайното 55-52.

Трио от състава на Шампион 2006 завърши с двуцифрен точков актив. Алън Куршумов отбеляза 13 точки, Васил Мераков добави 12, а Константин Паисиев завърши с 10. Добри изяви също за Мартин Тодоров със 7 точки, докато Мирон Ацев добави 5.

В неделя на 19 март от 10.00 часа кадетите на Шампион 2006 ще изиграят своята следваща среща и ще търсят четвърти пореден успех. Съперник ще бъде състава на Академик 17, а в него ще се търси и реванш за по-ранната загуба по време на сезона с 4 точки от същия състав. Мястото на двубоя е зала Триадица.

Убедителна победа за юношите на Шампион 2006
Мирон Ацев донесе победа на кадетите на Шампион 2006
УС на БФБ прие системата и календара на първенствата при подрастващите
Лъчезар Коцев: В клубовете не бива да търсим победата, а поуките
Ясен е жребият за финалите за момчета (14)
Ясни са датите и домакините за финалите за момчета и момичета (14)
Момчетата на Шампион 2006 до 14 се класираха безупречно за финалите
Лъчо Коцев взима двама от Шампион 2006 за националния на България за кадети (16)