(сн. Bgbasket.com)

Шампион и Рилски на полуфинал при кадетките

June 05, 2015 | Bgbasket.com

Шампион 2006 завърши на първо място в група А от държавното първенство по баскетбол за кадетки до 16-годишна възраст, което се провежда в София.

Това стана, след като днес момичетата на Таня Гатева постигнаха трети успех след победа над Балкан с 62:41 и завършиха без нито една загуба в групата. Така утре на полуфинал те ще срещнат втория отбор от група В на турнира.

Той ще стане ясен малко по-късно след двубоя между първите два в групата Левски и Черно море Одесос. За момичетата от Ботевград пък, това е втора загуба като те загубиха шанс да влязат във финалната четворката на турнира, който се провежда в София в тренировъчната зала на „Арена Армеец“.

Тимът на Балкан, воден от Михаил Михайлов, започна силно двубоя със серия 7:0, но след това допусна пълен обрат в в играта си. Шампион 2006 от своя страна се възползва максимално и след серия от 10:0 обърна в резултата с една точка след първата част.

Момичетата на Таня Гатева взеха тотален контрол през втората част и до почивката направиха двуцифрена преднина от 14 точки. След подновяване тя стигна почти до 20. Четири минути след началото на последната част момичетата на Михаил Михайлов намериха сили да стопят пасива си до 7 при 48:41.

Веднага след това кадетките на Шампион затегнаха сериозно защитата, а ботевградчанки не отбелязаха нито един кош до края на срещата, допуснаха доста грешки и загубиха двубоя с 21 точки разлика.

Кадетките от столичния тим показаха по-добър процент на стрелба, допуснаха доста по-малко грешки и превъзхождаха съперника си в борбата под коша. След края те овладяха 13 борби повече от Балкан (46 срещу 33).

Гергана Иванова бе над всички за успеха на Шампион 2006 с 29 точки, 9 борби и 3 асистенции, като отбеляза 7 тройки.

За Балкан единствената с двуцифрен актив бе националката Карина Константинова, която завърши с 19 точки, 6 борби, 6 асистенции но и 9 грешки.

Във втория мач за деня Рилски спортист надигра Септември 97 със 75:62 и така успя да влезе в четворката. Самоковки поведоха с двуцифрена разлика до почивката, след което се поотпуснаха и съперника намали. В последната четвърт Рилецо все пак удържа нещата, пак натрупа аванс и спечели.

Валентина Клисарска бе най-резултатна за победителките с 25 точки, а Росица Мирчева добави 22 и 8 борби. За септемврийки Мари Пантева се отчете с 20 и 15.