(Sportsimages.bg)

Две хубави победи за Шампион 2006 в А група за девойки

March 02, 2014 | BGbasket

Шампион 2006 спечели две важни срещи при подновяването на първенството в А група за девойки (19). Тимът първо гостува във Варна, където нанесе първо поражение на досегашния лидер Черно море Одесос след резултат 85-77. Онзи ден пък момичетата на Таня Гатева се наложиха и над Левски след 66-63.

Шампион започна добре мача във Варна и излезе напред след първата част. Тимът дръпна с 12 точки, а на почивката авансът бе запазен. В третата четвърт варненки започнаха по-добре и лека полека започнаха да се доближават. След 30 минути те вече бяха само на 4 точки от съперника, но в решителната част Шампион измъкна успеха.

За победителките Калина Аксентиева вкара 21 точки, а с 18 се отчете Елеонора Колева. За варненки пък 37 точки отбеляза Борислава Христова.

Срещу Левски пък Шампион 2006 направи страхотен обрат, след като изоставаше със 17 точки в третата част. След това обаче и най-вече в последната, тимът изригна и и обърна резултата. Много силно в края игра Елеонора Колева, която вкара последните 15 точки за тима си.

В други мачове от предните дни Черно море надигра Рилски спортист с 92-71, а НСА победи Балкан с 53-42. Също така Левски се справи с Балкан с 52-39, а пък Рилецо би НСА със 70-54.

Към момента лидери в подреждането са Черно море и Шампион 2006 с актив от 5 победи и 1 загуба.

ГАЛЕРИЯ ОТ СРЕЩАТА ЛЕВСКИ - ШАМПИОН 2006 (ДЕВОЙКИ ДО 19)