Шампион 2006 (сн. Sportsimages.bg)

Убедителна победа за кадетките на старта на финалите

June 07, 2014 | Bgbasket.com

Шампион 2006 тръгна с убедително 73-45 срещу Хасково в група А на финалите за кадетки (16). Тимът игра силно през първото полувреме, когато натрупа голяма преднина, и след това нямаше проблеми.

Петя Бояджиева завърши с 16 точки и 9 борби за успеха, а Калина Иванова вкара 11 точки за само 14 минути игра. Последната лекува от доста време сериозна контузия в глезена и треньорката Таня Гатева се опитва да я запази за още по-важните мачове. За Хасково с 14 точки приключи Гергана Христова.

Вторият мач от групата бе много по-интересен, а в него домакинът на финалите Рилски спортист победи шампиона Септември 97 с резултат 50-57. До почивката шампионките водеха в резултата, но след това те бяха обърнати и с добра игра Рилецо стигна до победата.

Никол Николова приключи с 24 точки и 8 борби за успеха, а силно се включи и Христиана Гелова с 21 точки и 6 отнети топки. За софиянки Кристина Манолова вкара 14 точки, а с 12 и 9 борби е Анелия Димова.

СТАТИСТИКА НА ШАМПИОН 2006 (16) ОТ МАЧА С ХАСКОВО (16)

Шампион 2006 тръгна убедително в група А при девойките (19)