(сн. Sportsimages.bg)

ДЕВОЙКИТЕ НА ШАМПИОН 2006 - ШАМПИОНИ НА БЪЛГАРИЯ!

May 06, 2014 | Viasport.bg

Шампион 2006 е новият първенец на България при девойките. След като преди година тимът загуби финала от НСА в Самоков, сега бе направена крачка по-нагоре и след 78:56 над Рилски спортист бе спечелена титлата. Тя е историческа първа за клуба след създаването му.

Шампион 2006 тръгна много добре и вкара първите 13 точки в мача. Близо шест минути Рилски нямаше нито точка, като обаче тимът завърши добре първата част и намали. През втората самоковки поведоха с 5 точки след серия от 8:0, но Шампион бързо се върна. С тройка на Калина Аксентиева със сирената тимът поведе с 2 точки на почивката, а успехът бе изкован със здрава защита в третата част.

В нея Рилецо вкара едва 6 точки, а Шампион открадна доста топки и отбеляза няколко коша, с което дръпна сериозно. В последните десет минути самоковки нямаха шанс и така радостта в края остана за момичетата и треньорите от Шампион 2006.

Калина Аксентиева отново бе най-полезна за Шампион с 20 точки, 8 борби, 5 асистенции и 5 отнети топки. Йоланда Коса се отчете с 18 точки, а с 15 завърши Елеонора Колева.

За самоковки Теодора Динева завърши с 20 точки, а Даяна Щъркелова добави 16 и 9 борби.