(сн. Sportsimages.bg)

Кадетките на Шампион 2006 изхвърлиха Септември от четворката

June 09, 2014 | Bgbasket.com

Миналогодишният шампион за кадетки до 16 години Септември 97 няма да бъде в четворката на класирането тази година. Това стана ясно след втората загуба на тима в груповата фаза. Днес Шампион 2006 го победи с 61-56, а в другата среща за деня Рилски спортист се наложи над Хасково с 50-33.

Така стана ясно, че на полуфинал от група А ще играят Шампион 2006 и Рилски спортист. Утре те ще се срещнат в директен спор за първото място в групата, като мачът ще бъде излъчен на живо в BGbasket.com, Viasport.bg и Sportmedia.tv от 16.30 часа. Хасково и Септември пък ще определят кой ще бъде трети, като двата тима ще играят за 5/8 място.

Шампион изигра силно първо полувреме срещу Септември и поведе с 12 точки на почивката. Това бе разликата и след третата част, а въпреки че спечели последната, Септември не успя да стигне до обрат. Гергана Иванова завърши с 21 точки и 13 борби за победителките, а 19 плюс 9 записа Петя Бояджиева. За Септември 20 точки, 11 борби и 8 асистенции, но и 14 грешки регистрира Ивона Илиева, а с 18 точки и 21 борби се отчете Александра Петрова.

В другата среща домакинът Рилски спортист води на Хасково дълго, а през последната част се откъсна далеч напред, за да победи убедително. Никол Николова отбеляза 20 точки за успеха на отбора си, а за съперника 13 вкара Гергана Христова.