(сн. Sportsimages.bg)

Дербито за кадетките на Шампион 2006, първо място в групата

June 16, 2013 | Bgbasket.com

Шампион 2006 спечели група В на финалите за кадетки до 16 години, след като победи Монтана 2003 с 57-49 в директен сблъсък за позицията. До момента отборите нямаха загуба, а столичанки победиха след силни втора и трета части. На полуфинал те ще срещнат Септември 97, а Монтана ще има за съперник Левски.

Монтанки започнаха мача по-слабо, но след серия от 15-4 спечелиха първата част с 5 точки разлика. Още в началото на следващия период обаче Шампион поведе и задържа малка преднина до почивката, когато беше с 4 напред. Второто полувреме започна със серия от 9-0 за столичанки, която направи преднината им 13 точки, а те я запазиха до края на третата част. 2 минути преди края Монтана се приближи на 5 точки, но не успя да стигне до обрат.

Антония Филипова и Елеонора Колева вкараха по 14 точки за победата и овладяха съответно 10 и 14 борби.

За Монтана 2003 над всички със 17 точки и 5 борби бе Дебора Филипова.