BGbasket.com

Шампион 2006 с първа победа при жените

October 19, 2017 | BGbasket.com

Шампион 2006 се наложи със 61-52 над Левски в първи мач от втория кръг на женското първенство.

Това бе първи успех за момичетата на Лъчезар Коцев в надпреварата при жените, както и първо поражение за "сините".

Двубоят до голяма степен се реши във втората част, когато Шампион навакса малко изоставане от първия период, и от своя страна взе преднина. На почивката символичният гост водеше с 36-28.

Левски отново се доближи до противника след почивката, но в последната четвърт "сините", които домакинстваха в залата на ЦСКА, завършиха твърде малко атаки успешно.

В слаборезултатна част, Шампион удържа аванса си и след 13-8 в нея взе победата.

Елена Димова направи силен мач за Шампион с 20 точки и 12 борби, Цветелина Димитрова също се отчете с дабъл-дабър - 14 точки и 10 борби. Всички точки на победителките бяха отбелязани от общо пет състезателки, като с по 12 и 10 съответно завършиха Деница Петрова и Калина Иванова.

Валерия Маринова и Виктория Койчева бяха топреализаторите за Левски с 14 и 12 точки респективно.

Шампион спечели борбата под коша и имаше по-точен мерник, докато Левски не успя да вкара нито една тройка в мача.