BGbasket.com

Шампион 2006 нанесе трета загуба на НСА

October 30, 2017 | BGbasket.com

Шампион 2006 записа трудна победа срещу НСА в мач от женското първенство, регион Запад. Пред собствена публика в зала „Румен Пейчев“ баскетболистките на Лъчезар Коцев се наложиха над своя съперник с 53-49. Това бе втори успех за тима от началото на сезона, като той има и едно поражение. НСА е с три загуби.

Двата тима си размениха по една част, а на почивката резултатът бе 27-25 в полза на гостите. Второто полувреме бе много оспорвано, а преди последната четвърт резултатът бе равен. Шампион 2006 спечели заключителните десет минути с 13-9 и се поздрави с успеха в мача.

Елена Димова завърши с дабъл-дабъл за своя тим, като тя записа 21 точки и 14 борби. Деница Петрова вкара 14 точки, а 10 има Цветелина Димитрова.

За НСА най-резултатна с 16 точки бе Петя Серафимова. С 14 се отчете Мария Светославова.