Шампион 2006

Трета победа за Шампион 2006

November 27, 2017 | BGbasket.com

Шампион 2006 записа трета победа от началото на сезона в женската А група. В среща от западния регион, тимът се наложи у дома над Септември 97 със 79-68. Баскетболистките на Лъчезар Коцев водеха през повечето време, а в края имаха шанс да победят с още по-убедителна разлика.

След този кръг Шампион 2006 е с баланс 3-2, докато съперникът им има само един успех от пет мача. Не бива обаче да се забравя, че и двата тима дават шанс за изява на много млади състезателки, които тепърва ще трупат игрови опит.

В следващия кръг Шампион 2006 гостува на Монтана 2003, докато за Септември 97 предстои визита на Левски.

Началото на мача започна с леко предимство на домакините, които поведоха с 21-19 след десет минути игра. Разликата в полза на Шампион 2006 стана двуцифрена през втория период, а на почивката преднината на тима бе 9 точки. Домакините поддържаха аванса си и след паузата и без особени проблеми спечелиха.

Деница Петрова бе най-резултатна за своя тим с 25 точки. Цветелина Димитрова вкара 17, Елена Димова добави 16, а с 12 завърши Калина Иванова.

За Септември 97 Константина Какогиани се отчете с 23, а по 17 имат Анна-Славина Славчева и Михаела Петрова.