Шампион 2006

Женският тим на Шампион 2006 загуби от Славия

December 20, 2017 | Bgbasket.com

Славия завършва на второ място в западния регион на женската А група. Това стана ясно със сигурност след победата на тима над Шампион 2006 като гост с 69-50. „Белите“ изиграха много силно второ полувреме, което им донесе успеха в мача. Славия спечели борбата под коша и асистенциите, но най-сериозно предимство имаше в стрелбата от далечно разстояние. Тимът отбеляза седем тройки срещу само една за младия отбор на Шампион 2006.

След този двубой отборът на Славия е със седем победи и две загуби и няма как да бъде изместен от второто място. Шампион 2006 е с баланс 4-5 и в момента заема третата позиция.

В следващия кръг Шампион 2006 гостува на Септември 97, като Славия също има отложен мач с този съперник.

Домакините започнаха по-добре мача и след десет минути игра водеха с 22-18. През втория период обаче баскетболистките на Силвия Пеева започнаха да топят разликата и на почивката вече имаха преднина от три точки. Подемът в играта на гостите продължи и след паузата. Авансът им бързо стана двуцифрен, като преди заключителната част вече бе 11 точки. Шампион 2006 свали на седем малко след началото на последната четвърт, но в края Славия направи серия от 11-0 и спечели.

Най-резултатна за успеха бе Естер Мичева, която завърши с дабъл-дабъл от 18 точки и 20 борби. Стефка Николоваотбеляза 15 точки, 12 има Кристина Манолова.

За Шампион 2006 три състезателки отбелязаха по 13 точки – Деница Петрова, Цветелина Димитрова и Елена Димова.