Шампион 2006

Шампион 2006 удържа Септември 97

January 22, 2018 | Bgbasket.com

Шампион 2006 започна с победа участието си във Втората шестица на женската А група. Тимът се наложи над Септември 97 у дома с 64-60 в среща, изиграна в столичната зала „Румен Пейчев“. Шампион2006 водеше през повечето време на мача, като в края удържа опитите на съперника за обрат. Това бе трети успех за тима срещу Септември 97 от началото на сезона.

В следващия кръг Шампион 2006 гостува на Левски, докато Септември 97 приема Асеновец 2005.

Домакините започнаха ударно мача и много бързо поведоха с двуцифрена разлика при 17-6. Септември 97 обаче отвърна със серия от 10-0 и след първата част намали изоставането си само на точка. Вторият период бе много равностоен, като на почивката Шампион 2006 се оттегли при резултат 29-28 в своя полза.

След паузата баскетболистките на Лъчезар Коцев отново взеха инициативата и преди заключителната четвърт водеха с 10 точки. Септември 97 опита да се върне в мача в оставащото време до края. Тимът се доближи само на 3 точки от своя съперник, но Шампион 2006 не допусна обрат.

Най-резултатна за успеха бе Деница Петрова със 17 точки. Цветелина Димитрова завърши с дабъл-дабъл от 16 точки и 10 борби, а Калина Иванова отбеляза 14 точки.

За Септември 97 с 22 точки и 9 борби се отчете Анна-Славина Славчева, 10 точки и 9 борби добави Мина Василева.