Шампион 2006 (16)

Силна защита и отлична стрелба за победа на кадетите над ЦСКА

January 28, 2018

Момчетата на Шампион 2006 до 14 и кадетите от школата на клуба постигнаха две победи през уикенда. Първо в събота в своята първа среща от пролетния полусезон възпитаниците на Шампион 2006 до 14 победиха Атлетик със 62-53, докато ден по-късно кадетите надделяха над ЦСКА със 63-57. Победата дойде след силно второ полувреме, в което възпитаниците на Даниел Клечков заличиха дефицит от 10 точки (24-34 на почивката за ЦСКА) и след много силна защита в последната четвърт затвориха мача в своя полза - 63-57. Те допуснаха само 9 точки в последните 10 минути.

Най-резултатен в срещата бе Константин Паисиев с 23 точки, докато Никола Давидов добави 17 и бе неотразим от далечно разстояние - 5 от 5 от зоната за 3 точки. Мартин Тодоров игра също на високо ниво и завърши с 15 точки.

"Момчетата показаха много борбена игра спечелиха мача с характер", сподели за клубния сайт старши треньора Даниел Клечков. "Справиха се със задачите си в защита, които бяхме тренирали за да се противопоставим на ЦСКА. В нападение Никола Давидов изненада противника със 100 % шут от тройката, което даде голямо предимство на нашия отбор. Имахме много технически грешки, върху което трябва да работим, но компенсирахме с мъжка игра в защита и 12 тройки в нападение което ни помогна да спечелим мача."

Това бе втори успех на Шампион 2006 в А група за кадети, а докрая на редовния сезон предстоят още 5 мача. Следващата неделя, на 4-ти февруари Шампион 2006 се изправя срещу друг фаворит в класирането - състава на Левски. Мачът отново е в зала Триадица.