Шампион 2006 (19)

Юношите на Шампион 2006 - домакини на зони за класиране на финали

March 27, 2018

Юношите на Шампион 2006 ще бъдат домакини на една от четирите зони за класиране на финали на тазгодишното първенство за тази възраст. Това стана ясно след като възпитаниците на старши треньора Даниел Клечков победиха Атлетик с 59-49 и завършиха на едно от първите две места в А групата за юноши, даващо право на домакинство на зона.

Отборът на Шампион 2006 игра много силно до полувремето като разликата набъбна дори и до 30 точки. През второто полувреме Клечков използва всички състезатели. Тимът показва постоянна игра с много агресивна и стабилна защита и това е предпоставка за ротация на всички баскетболисти.

Шампион 2006 завърши тази групова фаза на шампионата с 9 победи и само 2 загуби. Заедно с тима на Левски 2014 те ще бъдат домакини на зони от страна на А група - Запад. От източната група засега е ясно, че Тунджа ще са домакини, а втория отбор предстои да се определи след изиграването на последната среща между Дунав Русе и Берое. При успех на Берое те ще са домакини на зона, а при победа на Дунав то зоната ще отиде в Бругас и домакин ще бъде Делфин.

Директно за финалите се класират четирите отбора, участници в Суперлигата: Академик София, БУБА баскетбол, ЦСКА и Черно море.

Разпределението на отборите в тези зонални турнири се извършва от Спортно–техническата комисия към БФБ на базата на представянето им в А-група и регионалните първенства. При провеждането на 4 квалификационни турнири за юноши до 19 за Финалния турнир се класират директно само отборите, заели първо място в тях.