Важни победи за кадетките и момичетата до 14

April 16, 2018

Момичетата на Шампион 2006 до 14 годишна възраст спечелиха своята четвърта победа в региона Витоша/Рила. Съперник бе неудобния НСА, но въпреки това момичетата на Ирена Колева победиха с 67-62. През първите две части имаше равенство в силите между двата тима. На почивката НСА бе напред с 24-26, а в
последната четвърт, която беше и най-резултатна мача се реши в полза на Шампион 2006.

"Доволна съм от победата, която беше важна за нашето класиране. Момичетата показаха характер и успяха да се преборят за крайния успех", защви за клубния сайт треньорът Колева.

Най-резултатна в мача беше София Катева с 24 точки, а Виктория Иванова добави 16. Александра Черакчиева се отчете с 11, а Александра Тодорова завърши с 9 точки.

На следващия ден кадетките на Шампион 2006 се изправиха срещу същия съперник - НСА и бяха далеч по-убедителни - 49-22. И за този състав това бе четвърти успех в региона.

Най-резултатни бяха Йоанна Тодорова с 15 точки, Микаела Дамянова с 13 и Боряна Димитрова с 9 точки.

И за двете възрастови групи до 14 и 16 години тези мачове бяха важни за класирането в София област и разпределянето за зонални първенства. Момичетата до 14 години с тази победа си гарантират 3-то място във Витоша и Рила. За кадетките предстои важен мач тази седмица с отбора на Левски.

(сн. Bgbasket.com)

Шампион 2006 с победа за завършек на втората шестица

March 25, 2018 | Bgbasket.com
Шампион 2006 завърши с победа участието си в женската А група през този сезон. Тимът спечели като гост срещу Асеновец 2005 с 66-54 в последен мач от втората шестица. Баскетболистките на Лъчезар Коцев поведоха от самото начало и до края не изпуснаха водачеството ...