(сн. Bgbasket.com)

Шампион 2006 спечели дербито срещу Левски на старта на финалите при девойките

May 09, 2018 | Viasport.bg

Шампион 2006 и Берое Стара Загора започнаха с победи участието си в група А на финалния турнир за девойки U19, който се провежда в Стара Загора.

В дербито на групата Шампион 2006 U19 се наложи над Левски U19 с 66:59 в отсъствието на капитана си Калина Иванова, която преди месец претърпя операция.

Баскетболистките на Калина Попянкова започнаха по-добре срещата, но съперникът им направи обрат и поведе с 18:9 след десет минути игра. Левски U19 намали изоставането си на 3 точки на почивката, но след нея тимът на Лъчезар Коцев отново взе инициативата и дръпна с 13 преди заключителния период. До края Левски U19 стопи част от разликата, но нямаше сили да обърне развоя на срещата.

Цветелина Димитрова завърши с 24 точки и 13 борби за победителите. Много силно игра и Елена Димова, която също е с дабъл-дабъл от 20 точки и 15 борби. Деница Петрова добави 12 точки.

За Левски U19 Деляна Кадиева отбеляза 20 точки, 17 има Виктория Койчева, а с 10 е Анна Стоянова.

В другия мач от групата Берое Стара Загора постигна далеч по-убедителен успех, побеждавайки Монтана 2003 с 95-63.