Шампион 2006 и Левски ще играят за пето място при девойките

May 12, 2018 | Viasport.bg

Шампион 2006 и Левски ще се срещнат в мача за пето място в крайното класиране на държавното първенство за девойки до 19 години, което се провежда в Стара Загора. Отборите постигнаха победи съответно срещу БШ Миньор и Септември 97 в днешния първи ден след груповата фаза. Утре те ще се изправят един срещу друг от 11:00 часа, а от 09:00 часа другите два тима ще си разпределят седмо и осмо място.

Момичетата на Шампион не срещнаха особени проблеми в мача си срещу перничанки и след като спечелиха убедително всяка от частите стигнаха до категорична победа с 30 точки разлика – 78:48. Елена Димова записа 25 точки и 9 борби за победителките, 21 плюс по 7 борби и отнети топки и 6 асистенции добави Деница Петрова, а 15 точки и 8 борби регистрира Цветелина Димитрова. За Миньор Валерия Алексиева реализира 23 точки, а с 11 и 5 асистенции се включи Мартина Николова.

В другия мач за местата 5/8 Левски изигра страхотно второ полувреме, за да победи Септември 97 със 73:51. След равна първа част Септември поведе с 8 точки на почивката, но категорични втори две части не само обърнаха резултата, но и доведоха до победа с разлика на „сините“. Деляна Кадиева записа 18 точки и 9 борби за победата на отбора си, а по 15 вкараха Емилия Тенева и Дарина Кочева. За Септември Виолета Григорова завърши с 16 точки и 6 борби, а по 10 вкараха Михаела Петрова и Валентина Веселинова.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ШАМПИОН 2006 (U19) - БШ МИНЬОР (U19)

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА СЕПТЕМВРИ 97 (U19) - ЛЕВСКИ (U19)