Шампион 2006 (14)

Момичетата на Шампион 2006 влязоха в четворката

June 28, 2018 | Viasport.bg

Ясни са четирите отбора, един от които ще бъде новият шампион на България за момичета U14. Днес в Самоков завърши груповата фаза на финалите на държавното първенство, като 12-те отбора-участници изиграха по два мача в двете групи.

От група А на полуфинал се класираха Дунав Русе и Шампион 2006. В днешния ден русенки останаха без загуба и натрупаха актив от 5 победи, за да спечелят групата. Борбата за второто място обаче беше много интересна, след като три отбора завършиха с еднакъв баланс от 3 победи и 2 загуби. В тройната въртележка с най-добри показатели в директните мачове беше Шампион 2006, който остави трети и четвърти съответно Славия и НСА. На пета и шеста позиция в групата останаха Светкавица (1-4) и Монтана 2003 (0-5).

На полуфинал Дунав Русе ще се изправи срещу втория от група В Доростол, а Шампион 2006 ще срещне първия Рилски спортист.

Кулминацията в група В беше в последния мач между домакина Рилски спортист и Доростол, като срещата беше директен сблъсък за първото място. Самоковки спечелиха с резултат 68:51 и оставиха съперника си втори. Тройна въртележка разпредели следващите три позиции в класирането на групата на тимове с актив 2-3. Трети завърши Левски, следван от Нефтохимик 2010 и Асеновец 2005. На последното място без победа остана тимът на Чардафон Орловец.

Утре мачовете продължават и с групите за разпределение на местата 5/8 между третите и четвъртите отбори в групите. За петите и шестите пък участието в държавното първенство приключи.