Първа победа за кадетките за сезона

Първа победа за кадетките, юношите с обрат срещу Балкан

November 01, 2018

Кадетките на Шампион 2006 записаха първи успех за сезон 2018/2019. По-рано днес те се наложиха над Славия с убедителното 64-17. Двубоят на практика приключи още след първата четвърт, която завърши 30-2 в полза на Шампион 2006. До края разликата нарастваше, а накрая тя бе 47 плюс за възпитаничките на Ирена Колева.

Йоанна Тодорова завърши със 16 точки, Микаела Дамянова добави 15, а Александра Тодорова отбеляза 8.

В неделя съперник на Шампион 2006 ще бъде НСА, а срещата е от 13.30 в залата на стадион Георги Аспарухов.

Също днес, но в зала Триадица юношите на клуба изоставаха с двуцифрена разлика през първото полувреме на мача си с Балкан Ботевград. Силно второ полувреме и най-вече заключителна четвърта част изравни статуквото до 44-44 в последната минута на двубоя. След няколко нерезултатни нападения от страна на двата тима Николай Петков от Шампион 2006 се извиси за да отбележи последния кош в мача секунди преди последната сирена. Краен резултат 46-44.

Също днес, но в зала Локомотив в столицата кадетите на Шампион 2006 срещнаха Локомотив София. След много оспорван мач Шампион 2006 победи с 59-55 и записа втори успех за годината.