Шампион 2006 (19)

Юношите на Шампион с драматична първа загуба

November 09, 2018 | Bgbasket.com

Юношите на Шампион 2006 отстъпиха за първи път този сезон. Като гости на Рилски спортист те загубиха само с една точка - 75-76 в Арена Самоков в едноименния град. Това бе първи неуспех след като юношите записаха три поредни победи.

Двубоят бе първи от четвъртия кръг при юношите и след него Рилски спортист и Шампион 2006 са на първите две места с еднакъв актив - 3 победи и 1 загуба.

Рилецо поведе след силна първа четвърт, в която наниза цели 29 точки, но след това Шампион направи пълен обрат и водеше преди последната четвърт. Решаваща тройка с фаул на Пламен Стефанов, предшествана от още една негова тройка, вдъхнови домакините за успеха в края. Отговорът от тройката на Константин Паисиев не стигна на столичани, а Даниел Стефанов реализира последните две точки за Рилски спортист и подпечата победата на своите.

Боян Илиев завърши с 15 точки за Рилецо, като петима играчи на домакините регистрираха двуцифрен актив. Пламен Стефанов добави 13, Стоян Георгиев 12, Боян Боянов 11 и Васил Попов 10.

За Шампион Стоян Койнаров вкара 19, Васил Мераков 15 и Ангел Илиев 13.