Момчетата до 12 год. на Шампион 2006

Обзор на изминалия уикенд за БК Шампион 2006

November 19, 2018

Шампион 2006 отстъпи на втория отбор на Академик София, който е лидер в шампионата на А група със 60-102. Въпреки разликата, двубоят не бе лишен от интрига и младият състав на домакините имаше своите добри моменти.

За Шампион 2006 Хасан Чауш вкара 15 и овладя 12 борби, Васил Мераков и Ангел Илиев добавиха съответно 14 и 11 точки.

Втора победа за годината за момчетата до 12 години. Срещу втория тим на ЦСКА те постигнаха победа с 34-25. За съжаление ден по-рано батковците до 14 годишна възраст отстъпиха на Локомотив София с 35-50.

Момичетата на Шампион 2006 до 14 годишна възраст отстъпиха на НСА с 48-69 и продължават да се борят за постигане на първа победа за годината.

Такава победа за първи път този сезон посигнаха момичетата до 12. Те победиха в един ниско резултатен двубой Олимпия баскет с 29-13.

Девойките играха за пътви път тази година през изминалия уикенд. Възпитаничките на Шампион 2006 играха срещу Септември и завършиха с успех над противника с резултат 58-44. Още през първото полувреме бе натрупан солиден аванс от 12 точки – 33-21, който през вторите 20 минути момичетата от Шампион успяха да задържат за краен успех с 14.

Четири състзателки на Шампион 2006 завършиха с двуцифрен точков актив – Елена Димова и Деница Петрова вкараха по 16, а Радина Живачка и Микаела Дамянова добавиха по 12 за първия успех на тима за годината.

Кадетките на Шампион 2006 записаха трета поредна победа от началоот на годината. Съперник бе Локомотив София, а крайния резултат от 61-28 само потвърди превъзходството на Шампион 2006.

Съставът на Шампион 2006 не позволи на съперника да постигне двуцифрен актив в нито една четвърт.

Виктория Иванова бе най-резултатна с отбелязани 17 точки, Йоанна Тодорова добави 15.