Bgbasket.com

В съкратен състав Шампион не успя срещу Атлетик

November 25, 2018 | Bgbasket.com

Атлетик се наложи над Шампион 2006 с 82:47 в двубой от седмия кръг на А група - мъже, Запад.

Срещата започна с 35 минути закъснение, след като куриозно трябваше да се премести в друга зала буквално час преди обявения старт в 17:00 в зала "Триадица".

Вместо това мачът се състоя в спортен комплекс "Сейнт Джордж", където реагираха мигновено на молбата на домакина Атлетик да приеме двата тима.

След бързата реакция и разбирателство от страна на отборите, всичко бе изместено в "Сейнт Джордж" и в 17:35 мачът все пак започна.

Шампион 2006 излезе без двама от основните си баскетболисти - Ангел Илиев и Хасан Чауш, но не се даде никак лесно. През първите 15-16 минути играта бе доста оспорвана, като Атлетик имаше минимален аванс. В края на полувремето обаче символичният домакин успя да дръпне малко напред, а още в началото на третата четвърт се откъсна в резултата. Разликата подгони 30 точки след силни минути на Станислав Славейков и Тодор Захариев за Атлетик. Продължителен период без кош за Шампион в началото на четвъртата част вече качи дистанцията над 30, а многото нарушения на сметката на гостите довършиха съвсем младия състав.

Атлетик продължава само с една загуба в групата - от лидера Академик София-2, следван именно от Шампион в класирането.

Дабъл-дабъл за успеха записаха Станислав Славейков - 23 точки и 12 борби, Тодор Захариев - 22 точки и 11 борби, и Денис Петков, който бе близо и до трипъл-дабъл с 11 точки, 10 асистенции и 9 борби.

Константин Паисиев вкара 11 за Шампион, 10 добави Цветомир Акимов.