(Bgbasket.com)

Шампион 2006 допусна загуба от Славия при жените

December 08, 2018 | Bgbasket.com

Славия победи Шампион 2006 със 70:44 в последния мач от кръга в А група - жени.

Равностойни моменти имаше през първото полувреме, като във втората четвърт Шампион скъси много дистанцията. Славия обаче излезе съсредоточено и агресивно след почивката и до края на третия период вече водеше с 20.

Финалната част се доиграваше, за да оформи крайния резултат.

Така за пореден път отборът с повече опит спечели в мач от женското първенство.

Най-резултатен обаче се оказа един от най-младите играчи на терена - 17-годишната Ивана Николова завърши с 20 точки и 9 борби за Славия. Естер Мичева приключи с 15 точки и 13 борби, а Вероника Джикова отбеляза 13.

За Шампион силни минути записа Деница Петрова с 20 точки, но въпреки старанието си две основни състезателки на тима Цветелина Димитрова и Радина Живачка не успяха да вкарат кош от игра.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА СЛАВИЯ - ШАМПИОН 2006

Шампион 2006 взе реванш от Академик за загубата в Пловдив

March 23, 2019 | Bgbasket.com
Отборът на Шампион 2006 победи Академик Пловдив със 70:57 точки в мач от 4-ия кръг на Втората четворка в А група при жените. Това бе втора победа за Шампион в този етап, като тимът нанесе второ поражение на пловдивчанки и взе реванш за ...