Bgbasket.com

Шампион 2006 ще наваксва 18 точки след първия бараж с Шумен

January 07, 2019 | Bgbasket.com

Съставът на Шампион 2006 отстъпи с 18 точки разлика на Шумен в първата среща бараж от квалификациите за влизане в Първата петица на А група. Пред собствена публика Шумен победи Шампион 2006 с 96:78 в първия бараж и си осигури комфортен аванс преди реванша на 10 януари в София.

В този двубой Шампион 2006 бе без един от основните си играчи Васил Мераков, докато Шумен се бе подсилил с Ростислав Тончев, който се завърна в отбора.

Домакините взеха инициативата в началните минути. Водени от Тончев, който се включи много силно, те натрупаха разлика и след първата част бяха напред с 28:15. Вторият период бе далеч по-равностоен. И двата тима демонстрираха висока резултатност, като на почивката Шумен водеше с 54:42.

След паузата разликата в полза на домакините достигна 21 точки, но в края на частта столичният тим намали на 14. Шумен обаче не позволи на своя съперник да помечтае за пълен обрат и след силна последна част спечели убедително.

Николай Леков изигра много силен мач за победителите, като завърши с 30 точки, 10 борби, 6 асистенции и 5 отнети топки. С 24 точки и 9 борби е Кирил Кирилов. По 18 точки отбелязаха Антон Диков (8 борби) и Ростислав Тончев.

За Шампион 2006 най-резултатен Мартин Тодоров с 23 точки, като той овладя и 8 борби. Цветомир Акимов се отчете с 13 точки и 9 асистенции. Константин Паисиев наниза 11 точки, 10 има Хасан Чауш.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ШУМЕН - ШАМПИОН 2006

Шампион 2006 ще спори за бронза

June 13, 2019 | Bgbasket.com
Септември 97 победи Шампион 2006 със 75:59 във втория полуфинален мач от държавното първенство за момичета U16 в София. Така тимът си осигури място във финала срещу миналогодишния шампион Черно море Одесос. Септември остава единственият непобеден отбор във финалите до момента. ...