Шампион 2006

Баскетболистките на Шампион 2006 загубиха първото от двете гостувания в Стара Загора

January 10, 2019 | Bgbasket.com

Баскетболистките на Шампион 2006 загубиха като гости първата от две поредни срещи в Стара Загора. Срещу един от фаворитите за титлата Берое Стара Загора изградения от далеч по-млади състезателки тим на Шампион 2006 отстъпи с 32-93.Срещата бе от десетия кръг на женската А група.

Интригата в срещата се загуби още в първите минути, а след първата част, в която гостите от София вкараха само 10 точки, тя напълно изчезна. "Зелените" продължаваха да трупат солиден аванс пред съперника си, който на почивката беше 42 точки (59:17).

След паузата преднината само се увеличаваше, а 01:14 преди края на третата част се покачи до 56 точки (74:18). До промяна в случващото се на игрището така и не се стигна.

За Берое Александра Петрова вкара 19 точки, Теодора Динева се разписа с 15, а Виолина Кочева добави 11 точки.

За Шампион Деница Петрова наниза 18 точки, а Микаела Дамянова добави 5.