Bgbasket.com

Шампион 2006 с летящ старт на втория етап в А група

January 28, 2019 | Bgbasket.com

Шампион 2006 започна успешно участието си във Втората четворка на А група. Баскетболистите на НиколайГосподинов се наложиха над Рилски спортист -2 с 89:64 в среща, изиграна в зала „Триадица“ в София. Те поведоха от самото начало и нито веднъж не позволиха на съперника да излезе напред в резултата.

Столичният тим отбеляза девет тройки срещу едва три за опонента си, като имаше предимство и в броя на борбите и асистенциите. Рилски спортист -2 направи 21 грешки - със 7 по-малко от Шампион 2006.

В този мач домакините бяха без Мартин Христов. Ангел Илиев също не бе на линия, тъй като ще лекува продължително време проблеми с гърба. В състава на гостите не бяха Мирослав Васов и Боян Боянов.

В следващия кръг Шампион 2006 гостува на Шумен, докато Рилски спортист -2 приема Видабаскет.

Двубоят започна сравнително равностойно. В края на частта домакините взеха инициативата и след няколко бързи атаки се откъснаха напред с двуцифрена разлика при 27:15. През втория период Рилски спортист -2 положи много усилия да стопи изоставането си, като на почивката скъси дистанцията само на 5 при 45:40 в полза на Шампион 2006.

Серия от 12:2 в полза на столичния тим даде начало на второто полувреме. Домакините поддържаха комфортна разлика и преди заключителната четвърт водеха с 68:53 след силни изяви на Хасан Чауш. Това окончателно сложи точка на спора, а в последната част Шампион 2006 направи успеха си още по-изразителен.

Най-резултатен за победителите бе Хасан Чауш с 25 точки. Алън Куршумов се отчете със 17 точки и 10 борби. С дабъл-дабъл е и Цветомир Акимов, който завърши с 10 точки и 12 асистенции.

За Рилски спортист -2 Стоян Георгиев наниза 16 точки, 12 добави Николай Гелов.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ШАМПИОН 2006 - РИЛСКИ СПОРТИСТ -2

Шампион 2006 ще спори за бронза

June 13, 2019 | Bgbasket.com
Септември 97 победи Шампион 2006 със 75:59 във втория полуфинален мач от държавното първенство за момичета U16 в София. Така тимът си осигури място във финала срещу миналогодишния шампион Черно море Одесос. Септември остава единственият непобеден отбор във финалите до момента. ...