Николай Петков (Bgbasket.com)

Юношите с ценен успех над Спортни таланти, предстои дерби с ЦСКА

February 04, 2019

Хасан Чауш с 25 точки и Николай Петков с 23 бяха в основата на успеха на юношите в поредния кръг от регион Витоша за тази възрастова група. Съперник бе силния тим на Спортни таланти, а благодарение на силната си игра особено в третата част Шампион 2006 се наложи със 72-67. Победата бе шеста за тима, с което те се утвърдиха еднолично на втора позиция със само две поражения за сезона. Лидер е БУБА баскетбол без загуба до момента, а след Шампион 2006 в класирането са ЦСКА с три загуби.

На почивката резултата от мача бе равен – 31-31, но веднага след нея Шампион 2006 дръпна и спечели третата част с 27-14. Спортни таланти направи опит за обрат, но стигна само до почетна загуба и крайното 72-67 в полза на Шампион 2006.

Борис Войков добави 8 точки, Константин Паисиев 6, а Васил Мераков 5 за успеха на момчетата на Шампион 2006.

Следващата битка ще бъде срещу тима на ЦСКА, а дербито между двата тима е в събота – 9-ти февруари от 17.00 часа в столичната зала „Триадица“.