Шампион 2006 (19)

Нов успех за юношите на Шампион 2006

February 17, 2019

Пет кръга преди края на Елтината група – Запад за юноши Шампион 2006 се утвърди още повече на втората позиция. Отборът се справи с Рилски спортист и постигна комфортна победа със 77-62. Успехът е седми за тима като той има и две загуби. Това му отрежда еднолично второто място в класирането след БУБА баскетбол.

Съставът на Шампион 2006 още на почивката имаше аванс от 8 точки – 36-28, а през второто полувреме не позволи нито за миг съперника да застраши победата. Закономерно накрая разликата набъбна до 15 точки – 77-62.

Четирима състзатели на Шампион 2006 записаха двуцифрен актив при точките. Алън Куршумов бе най-резултатен с 18, Хасан Чауш добави 17, а Константин Паисиеш и Васил Мераков завършиха съответно с 14 и 10 точки.