Bgbasket.com

Шампион 2006 удържа Видабаскет като гост

February 24, 2019 | Bgbasket.com

Шампион 2006 записа втора победа във втората четворка на мъжката А група, след като победи Видабаскет с резултат 88:86 като гост в мач от третия кръг. Отборите бяха много равностойни, а в края столичани успяха да удържат победата, за да направят актива си 2-1. За видинчани пък това беше втора загуба в този етап от сезона. В следващия кръг на 10 март Шампион гостува на Рилски спортист -2, а Видабаскет гостува на Шумен, но преди това видинчани ще изиграят отложеното си от първия кръг домакинство си срещу шуменци на 4 март.

Домакините изиграха силно първо полувреме, след което си осигури двуцифрена преднина при 48:37 на почивката. Шампион обаче излезе много мобилизиран през третата част и само през нея успя да стопи целия си дефицит и да излезе напред при 66:64. Гостите натрупаха девет точки аванс до средата на заключителния период, но в края нещата станаха интересни, след като Видабаскет се приближи само на две точки. Все пак победата остана за столичани, които удържаха минимална преднина.

Видинчани имаха повече борби и по-добра успеваемост, но извършиха цели 27 точки срещу 13 на съперника и 20 нарушения (14 за Шампион), а съперникът им отне два пъти повече топки.

Алън Куршумов записа 21 точки, 5 борби и 4 асистенции за победителите, 20 вкара Михаил Пандев, а с 15 и 9 борби се включи Николай Петков.

За Видабаскет Юлиян Цветанов регистрира 23 точки и 8 асистенции, а Мартин Мандалски добави 21 точки и 7 борби.