Сава Костадинов (Шампион 2006)

Ценна победа за кадетите на Шампион 2006

February 25, 2019

Своята първа победа в пролетния сезон на първа дивизия в група А постигна тимът кадети на Шампион 2006. Този уикенд съперник бе Септември, а след един много оспорван мач Шампион 2006 надигра с краен резултат 61-57. Успехът задържа възпитаниците на треньора Ирена Младенова в челото и в битка за едно от първите места в крайното класиране в региона.

Двата тима си разделиха по едно полувреме, но преднината която Шампион 2006 натрупа през първото се оказа достатъчна за крайния успех. На почивката те имаха аванс от 9 точки – 31-22. Въпреки, че Септември намали пасива си след три части до само 5 – 39-44, съставът на Шампион 2006 не допусна обрат и се поздрави с победата.

Константин Дочев бе най-резултатен с 14 точки за Шампион 2006. Отличен мач изигра и Сава Костадинов, който освен че вкара 12 точки овладя множество борби и бе много полезен за победата. Мартин Илиев добави 11 точки, а Кирил Койнаров и Тома Томов се отчетоха с по 7.

На 4 март в понеделник в зала Триадица от 18.45 часа следващия съперник на Шампион 2006 ще бъде съставът на Атлетик.