Шампион 2006 (19)

Юношите на Шампион 2006 се класираха за финали

March 21, 2019

Юношите на Шампион 2006 спечелиха може би най-важната си среща за сезона до момента. В решителен мач за класиране за финалите за тази възраст Шампион 2006 се наложи над ЦСКА с резултат 79-66. Този успех за момчетата на Николай Господинов бе техен единадесети за годината в А група-регион Запад и след само 3 загуби Шампион 2006 завърши на второто място, което ги класира за финали.

Освен тях засега сигурни участници във финалите са още отборите на БУБА баскетбол, Черно море Варна и Шумен. Осем отбора, сред които и днешния съперник на Шампион 2006 - състава на ЦСКА ще играят квалификации за четирите последни квоти за финалите. Срещите от квалификациите се провеждат на разменено гостуване като домакин на втората среща е отборът с по предно класиране. Победителите от квалификационните срещи се класират за Финалните турнири за Елитните групи.

Днешната среща бе оспорвана само до почивката след която Шампион 2006 имаше само точка аванс. През второто полувреме играчите на отбора наложиха своето темпо и съвсем заслужено накрая се поздравиха с победата.

Фантастичен мач изигра Ангел Илиев, който завърши с 28 точки, Константин Паисиев добави 13, а Хасан Чауш 12. Двама състезатели завършиха с по 8 точки - Алън Куршумов и Николай Петков, а Стоян Кайнаров вкара 6.