Шампион 2006 взе реванш от Академик за загубата в Пловдив

March 23, 2019 | Bgbasket.com

Отборът на Шампион 2006 победи Академик Пловдив със 70:57 точки в мач от 4-ия кръг на Втората четворка в А група при жените. Това бе втора победа за Шампион в този етап, като тимът нанесе второ поражение на пловдивчанки и взе реванш за загубата си от Академик като гост по-рано този месец.

В следващия кръг на 30-и март Шампион 2006 гостува на НСА, а Академик Пловдив е домакин на Септември 97. Лидер във Втората четворка при баскетболистките е НСА.

Двата състава изиграха оспорван сблъсък с доста обрати, но домакините се възползваха отлично от точната си стрелба от наказателната линия.

Гостите от Пловдив стартираха по-уверено, със серия от 9:0, а в края на първа част водеха с 16:8. Баскетболистките на Академик Пловдив вдигнаха разликата до 11 точки при 24:13, но последва серия от 11:0 за домакините и Шампион 2006 изравни за 24:24, а след това поведе с 31:28 до почивката.

Последва оспорвана трета четвърт, която приключи при равенство - 48:48 точки. Баскетболистките на Шампион 2006поведоха с 52:48, но след серия от 9 безответни точки, Академик Пловдив обърна до 57:52 пет минути преди края. Гостите обаче тотално се сринаха в следващите минути и повече не отбелязаха в коша на съперника. Шампион 2006направи серия от 13:0 и триумфира с крайното 70:57.

Деница Петрова бе най-полезна за успеха с 22 точки, 3 борби и 5 асистенции, Цветелина Димитрова добави 19 точкии 8 борби, а Ванина Василева се отчете 11 точки, 5 борби и 4 асистенции.

За Академик Пловдив Петя Аргирова игра без смяна и бе най-резултатна с 19 точки и 3 борби, а Борислава Христовазавърши с 16 точки, 6 борби и 6 асистенции. Анна Римпова също игра 40 минути и оформи дабъл-дабъл от 12 точки и 14 борби, като подаде и 6 асистенции.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ШАМПИОН 2006 - АКАДЕМИК ПЛОВДИВ-ЖЕНИ

Bgbasket.com

Шампион 2006 ще спори за бронза

June 13, 2019 | Bgbasket.com
Септември 97 победи Шампион 2006 със 75:59 във втория полуфинален мач от държавното първенство за момичета U16 в София. Така тимът си осигури място във финала срещу миналогодишния шампион Черно море Одесос. Септември остава единственият непобеден отбор във финалите до момента. ...