Bgbasket.com

Шампион 2006 оттъпи в първия четвъртфинал на Академик София

March 29, 2019 | Bgbasket.com

Академик София-2 постигна успех над Шампион 2006 в първи четвъртфинален плейоф от А група - мъже, със 113:82.

Шампион изигра нов много борбен мач, но нямаше аргументи срещу дългата пейка и класата на съперника.

Гостите дори спечелиха първата четвърт в Правец, след отпуснато начало за Академик, но във втория период съставът на Даниел Клечков навакса бързо и с вкарани 36 точки в него водеше на почивката с 58:46.

И в третата част Академик обаче не успя да ограничи получените точки, и интригата се запази доста дълго време, след добра серия за Шампион в края на четвъртината.

Все пак в заключителните 10 минути вече далеч по-свежият състав на домакините взе своето и направи солидната разлика.

Шампион успя да отбележи само една тройка в двубоя, а Академик - 2 наказателни удара.

С 21 точки за успеха, за 18 минути, но с травма в глезена завърши Костадин Лазаров, 20 точки добави Николай Иванов, 17 - Александър Илиев, а по 16 - Александър Милов и Николай Михайлов. За Академик двубоя пропусна и контузеният основен гард на тима Лъчезар Димитров, а съотборниците му компенсираха със страхотни 37 асистенции.

За Шампион, с група от едва осем играчи, 20 точки записа Хасан Чауш, 16 - Ангел Илиев, а 15 добави Алън Куршумов.

Мач №2, с който серията може да приключи при успех на Академик, е още утре от 14:00 часа в зала "Триадица".

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА АКАДЕМИК СОФИЯ-2 - ШАМПИОН 2006

Шампион 2006 ще спори за бронза

June 13, 2019 | Bgbasket.com
Септември 97 победи Шампион 2006 със 75:59 във втория полуфинален мач от държавното първенство за момичета U16 в София. Така тимът си осигури място във финала срещу миналогодишния шампион Черно море Одесос. Септември остава единственият непобеден отбор във финалите до момента. ...
Кадетките на Шампион 2006 отстъпиха на Левски, играят срещу Септември на полуфинал