Bgbasket.com

Юношите на Шампион 2006 загубиха скандално на старта

May 14, 2019 | Bgbasket.com

Финалите за юноши U19 започнаха със скандал още в първия ден на турнира, който се провежда в столичната зала „Триадица“. Причината бе драматичният завършек на втория мач от група А, в който Тунджа се наложи над Шампион 2006 със 78:77. Двата тима изиграха много оспорван и интересен двубой, който обаче бе решен с несъществуващо нарушение в полза на тима от Ямбол в самия край на срещата. Това предизвика недоволството на столичния тим, който след мача обяви, че ще подаде контестация.

Срещата започна по отличен начин за Тунджа. Само за няколко минути тимът поведе с 15:6, а малко по-късно дръпна и с двуцифрена разлика при 18:8. С основен принос за това бе стартиралият много силно Александър Матушев, който вкара 12 от точките на отбора си. Столичният тим обаче почти стопи разликата след осем безответни точки, а след първата част тимът от Ямбол водеше с 20:16.

През втория период играта бе много равностойна, като Тунджа поддържаше крехък аванс. По-малко от минута преди почивката обаче Шампион 2006 успя да поведе за първи път в срещата след точна стрелба на Стоян Кайнаров. До края Златомир Дончев върна един кош и след първото полувреме тимът му водеше с 36:35.

След почивката мачът бе много оспорван. Нито един от двата отбора не успяваше да се откъсне напред със сериозна разлика, а преди решителната четвърт баскетболистите на Николай Господинов водеха с 58:57. По-сериозният проблем за съперника им обаче бе четвъртото лично нарушение на основния реализатор на тима Александър Матушев.

Последните десет минути бяха много драматични, като двата отбора на няколко пъти разменяха водачеството си. В средата на частта Шампион 2006 отново поведе, като поддържаше аванса си почти до края. При 77:76 в полза на столичния тим и оставащи 4.6 секунди преди сирената обаче Тунджа организира последна атака в опит да направи обрат и да спечели. Александър Йорданов получи топката на тройката. Той не успя да отбележи, но реферът Ангел Иванов отсъди фаул на Константин Паисиев, въпреки че и от видеозаписа на мача се видя, че няма никакъв контакт между двамата баскетболисти. Йорданов застана на линията за изпълнение на наказателни удари, като вкара два от трите опита и донесе победата на своя тим.

Александър Матушев бе над всички за успеха с 37 точки, 9 борби и 6 асистенции. С 18 точки и 9 борби се отчете Златомир Дончев.

За Шампион 2006 Стоян Кайнаров стана най-резултатен с 18 точки, Мартин Христов завърши с 14 точки и 8 борби, а Алън Куршумов има 12 точки.

Шампион 2006 ще спори за бронза

June 13, 2019 | Bgbasket.com
Септември 97 победи Шампион 2006 със 75:59 във втория полуфинален мач от държавното първенство за момичета U16 в София. Така тимът си осигури място във финала срещу миналогодишния шампион Черно море Одесос. Септември остава единственият непобеден отбор във финалите до момента. ...