Bgbasket.com

Само Шампион без загуба след първия ден от Финали Б за момчета U16

June 17, 2019 | Bgbasket.com

Шампион 2006 записа две победи в първия ден от Финали Б за момчета U16 и оглавява класирането към момента. Столичният състав единствен не претърпя поражение в турнира, който тече в зала "Триадица" с участието на пет отбора.

Славия, Чавдар Троян и Академик Бултекс 99регистрираха победа и загуба, а с две поражения след Ден 1 е тимът на Етър 49.

BGbasket.com, Viasport.bg, Sportmedia.tv ви показаха на живо два от най-интересните мачове - Етър 49 - Шампион 2006 -57:64, и завършилият с продължение Славия - Чавдар Троян 67:66.

Турнирът стартира с победа на Шампион над Академик Бултекс 99 със 67:61, като столичният тим водеше през цялото време и удържа късния натиск на съперника.

Чавдар Троян нямаше проблеми с Етър 49 и победи със 62:42 в мач, пълен с грешки. С 20 точки след това и Академик би Славия - 78:58.

Шампион реши всичко срещу Етър след 25:8 в първата част и макар да загуби следващите три четвъртини, се наложи със 64:58.

Най-вълнуващо бе в края на деня, когато Славия и Чавдар Троян не успяха да излъчат победител в 40 минути, завършиха 59:59 след няколко сериозни амплитуди и след това играха допълнителни 5 минути. В тях минималния успех изкопчи Славия със 67:66.

Симеон Димитров от Академик Бултекс 99, дуото от Шампион Константин Дочев и Кирил Койнаров и Николас Найденов от Чавдар Троян се изявиха най-сериозно в този първи ден от финалите.

Шампион 2006 ще спори за бронза

June 13, 2019 | Bgbasket.com
Септември 97 победи Шампион 2006 със 75:59 във втория полуфинален мач от държавното първенство за момичета U16 в София. Така тимът си осигури място във финала срещу миналогодишния шампион Черно море Одесос. Септември остава единственият непобеден отбор във финалите до момента. ...