Шампион 2006

Шампион 2006 остана непобеден след драма срещу Септември 97

March 01, 2020 | Bgbasket.com

Шампион 2006 продължава без грешка във Втората петица на женската А група. Тимът записа пета поредна победа в тази фаза на шампионата, след като надделя трудно над Септември 97 с 53:52. Двубоят премина през няколко обрата, а до последните секунди крайният победител не бе ясен, съобщава Bgbasket.com.

След този двубой Шампион 2006 е с баланс 5-0, а още утре преди обед посреща Черно море Одесос. Поражението бе първо за Септември 97, който има и две победи, а след седмица е домакин на НСА.

Гостите започнаха много силно мача и бързо натрупаха разлика. За кратко авансът им стана двуцифрен, а след десет минути игра те бяха напред с 21:12. Септември обаче заигра по-добре през втория период и на почивката намали преднината на съперника си само на точка при 27:28. В основата на това бе Константина Какогиани, която вкара 11 точки само за тази част.

Непосредствено след паузата домакините стигнаха до пълен обрат. Те поддържаха крехък аванс в следващите минути, а преди последната част водеха с 44:39.

В началото на решителната четвърт Септември дръпна с 47:40, но Шампион отвърна с 9 поредни точки и си върна водачеството. На два пъти домакините възстановяваха равенството, но баскетболистите на Лъчезар Коцев отново поведоха при 53:49 след точни стрелби на Ванина Василева и Елена Димова. Константина Какогиани намали разликата само на точна, но след куп пропуски от страна и на двата тима в последните две минути, резултатът остана непроменен.

Шампион 2006 направи 26 грешки срещу 23 за съперника, но спечели борбата под коша (48 срещу 40) и въпреки многото пропуски от фаула, компенсира с по-добър процент за две точки.

С 16 точки и 9 борби за победителите е отчете Микаела Дамянова, по 11 точки вкараха Елена Димова (11 борби) и Ванина Василева.

Над всички за Септември 97 бе Константина Какогиани с 26 точки и 7 борби, но тя направи и 10 грешки. С 14 точки и 8 борби е Виолета Григорова.