Шампион 2006

Шеста поредна победа за Шампион 2006

March 01, 2020 | Bgbasket.com

Шампион 2006 записа шеста поредна победа във Втората петица на женската А група., пише Bgbasket.com След успеха срещу Септември 97 снощи, днес баскетболистките на Лъчезар Коцев се наложиха и над Черно море Одесос със 77:49, като по този начин оставиха съперника си без победа в този етап на шампионата.

Домакините имаха затруднения единствено през първата четвърт, но след това взеха инициативата и спечелиха убедително. Те вкараха 9 тройки срещу 2 за варненки, като направиха и по-малко грешки (22 срещу 32).

След този двубой Шампион 2006 продължава да е едноличен лидер в подреждането с баланс 6-0, докато днешният му съперник е последен с 0-4.

Гостите натрупаха двуцифрена разлика още след няколко минути игра, повеждайки с 14:4, а след първата четвърт бяха напред с 20:12. Въпреки лошото начало, Шампион направи силна серия в началото на втория период и стигна до пълен обрат, а на почивката вече водеше с 38:31.

След паузата столичният тим контролираше събитията на терена, като преди заключителната четвърт вече имаше внушителна преднина при 59:40. Домакините започнаха последната част с  12 безответни точки, като до края на практика срещата се доиграваше.

Ванина Василева бе най-резултатна за успеха с 15 точки. Елена Димова и Йоанна Тодорова имат по 12, с 11 е Рая Дошева, а 10 добави Деляна Кадиева.

За Черно море Мариела Николова се отчете с 15 точки, 12 вкара Михаела Ангелова.