Микаела Дамянова (сн. БФБ)

Девойките на Шампион 206 срещу Славия на полуфинал

July 17, 2020 | Bgbasket.com

Съставът на Шампион 2006 до 19 години отстъпи в третата си среща от груповата фаза на финалите от държавното първентство в София. В пряк сблъсък за лидерската позиция, Берое победи Шампион със 71:48. Въпреки това Шампион 2006 ще се бори за разпределение на медалите и среща Славия в полуфинал утре.

Микаела Дамянова започна добре за Шампион с първите 12 точки в актива на тима си и отбеляза всички кошове от игра за Шампион в първия период.

Пробивите на Берое бяха спирани често с нарушения и старозагорки реализираха 11 точки от наказателната линия за стартовата четвърт. Златка Маданкова бе в основата на тази игра и бързо трупаше точки на сметката си. Серия от 7-0 за Берое им даде и първи по-сериозен аванс.

Поредица от грешки остави двата отбора без кош от игра и с общо 1 отбелязана точка в продължение на над 5 минути. Шампион остана с едва пет точки за цялата втора част и така на почивката изоставаше вече с 23:35. Маданкова имаше 19 точки и 9 борби за 18 минути от първото полувреме.

Разликата продължи да расте и след паузата и Берое не изпусна инициативата до края, за да вземе първото място в групата.

Маданкова приключи с 28 точки и 13 борби за победата. 19 и 12 борби за Шампион регистрира Дамянова.

На полуфинала Берое чака Септември, а Шампион - Славия.