(Шампион 2006 (сн. Bgbasket.com)

Хубава победа за Шампион 2006 срещу Левски, ще спори за петото място

July 25, 2020 | Bgbasket.com

Рилски спортист и Шампион 2006 ще се борят за петото място на Държавното първенство за юноши U19, което се провежда във Варна. Това стана ясно, след като те спечелиха днешните си мачове – съответно срещу ЦСКА и Левски. Загубилите тимове ще се изправят един срещу друг утре в двубой за седмата позиция на шампионата.

В другия двубой Шампион 2006 победи Левски с 69:58. Срещата започна с куп размени на водачеството, а в края на първата част „сините“ взеха леко предимство за 19:15. Тимът поддържаше крехка преднина до средата на втория период. Последваха обаче силни минути за съперника, който стигна до пълен обрат и на почивката водеше с най-голямата разлика до момента при 39:31. Левски на няколко пъти стопяваше пасива си само на точка след паузата. Преди последната четвърт обаче Шампион 2006 отново бе напред при 51:48, като до края не допусна разколебаване и в заключителните минути направи аванса си двуцифрен.

Александър Стоименов бе над всички за успеха с 28 точки. Стоян Кайнаров вкара 11, а 10 има Алън Куршумов, като общо седем баскетболисти на тима се появиха в игра. За Левски с 22 точки и 8 борби е Виктор Германов, а 20 точки отбеляза Томислав Минков.