Драматична загуба за кадетките, ще играят за 5/8 място

July 31, 2020 | Bgbasket.com

В директния мач за второто място в групата Доростол измъкна успеха срещу Шампион 2006 с 54:52 с обрат след продължение. Така двата тима се изравниха с баланс 3-2, но Доростол продължи напред заради победата в директния мач.

Столичният тим поведе с 19:11 след първата четвърт, а на почивката вече бе напред  с 38:25, след сериозна доминация в подкошието. Отборът от Силистра залагаше на стрелбата от тройката, но успя само при един от 15-те си опита. След паузата обаче настъпи срив в играта на Шампион, който за цялата трета четвърт вкара едва 2 точки и преднината му бе намалена само 4. Малко след началото на последната част Доростол направи пълен обрат, но в края столичани изравниха за 49:49 и мачът отиде в продължение. То също бе много оспорвано, като силистренки го спечелиха с 5:3 и си осигуриха място на полуфиналите.

В основата на успеха бе Зехра Салим с 30 точки и 9 борби, докато другият ключов играч на тима Деана Стояновска не завърши срещата за пет фаула. За Шампион 20 точки и 13 борби има Виктория Иванова, 10 точки добави София Александрова.

По-рано днес Шампион 2006 надви убедително Берое Стара Загора с 58:39. Първото полувреме бе сравнително равностойно. След десет минути игра столичният тим водеше с 12:8, но на почивката старозагорки имаха точка преднина при 22:21. След паузата обаче Шампион взе инициативата, възползвайки се от грешките на съперника, и започна да трупа разлика, която в края стана внушителна.

Виктория Иванова завърши с 21 точки и 7 борби за победителите, София Александрова отбеляза 20 точки. За Берое Каролина Кирилова наниза 13 точки, с 10 и 11 борби е Мартина Георгиева.