Деница Петрова (сн. Bgbasket.com)

Оспорвано почти до края, малко не стигна за обрат

October 31, 2020 | Superbasket.bg

Девическата формация на Шампион 2006, която се състезава в женската А група днес изигра много добър мач срещу Славия. Възпитаничките на старши треньора Лъчезар Коцев играха равностойно срещу съперника си и губеха само с четири точки две минути преди края. Силите за изненада обаче не стигнаха и Шампион 2006 отстъпи с 52-65. Това бе трети успех за Славия, които нямат поражение от началото на сезона, докато Шампион 2006 е с три загуби. Коцев обаче е доволен от представянето на момичетата, които вървят напред след всеки един изигран мач.

На 3 ноември Славия ще бъде домакин на Монтана 2003, три дни по-късно Шампион ще домакинства на Академик Пловдив.

Началото на мача премина под знака на слабата резултатност. Въпреки това силните изяви на Деница Петрова и Елена Димова успяха да осигурят 8 точки преднина на домакините след 10 минути игра. През втората четвърт разликата на „белите“ стана двуцифрена, а на почивката светлинното табло светеше при 30-20 в тяхна полза.

Ситуацията на паркета се запази идентична и при подновяването на играта. В следващия момент гостите си стъпиха на краката с добри прояви на Микаела Дамянова, Виктория Иванова и Ванина Василева, стопявайки изоставането си само до 3 точки в края на третата четвърт.

В последната десетка Добромира Чанева и Йоанна Тодорова върнаха надеждите на Шампион за обрат, стопявайки изоставането му само до 4 точки при по-малко от две минути до края, но опита накрая си каза думата и Славия спечели.

Цветомира Шаренкапова бе над всички за победителките с 19 точки, 7 борби и 6 асистенции.

Деница Петрова допринесе за успеха с 18, 6 овладени под двата ринга топки и 4 тройки. Елена Димова записа 15 точки. Микаела Дамянова отговори за Шампион с 21 точки.