Микаела Дамянова (сн. БФБ)

Четири баскетболистки на Шампион за България в 3x3

May 17, 2022 | Superbasket.bg

Стана ясен разширеният състав на националния отбор на България за жени в квалификациите за европейското първенство 3x3 в Констанца. Това съобщават от Българската федерация по баскетбол. Мачовете са на 4 и 5 юни.

Място в състава намериха шест момичета. Сред тях личи името на Гергана Иванова от ЕЛТЕ Беак. Другите баскетболистки са Микаела Дамянова, Ванина Василева, Виктория Иванова и Антония Филипова, както и Виолета Григорова от Славия.

На румънска територия българките ще срещнат тимовете на домакините, Полша, Унгария, Чехия, Великобритания, Естония, Италия, Турция, Дания, Латвия и Белгия. Победителите в полуфиналите ще се класират за 3x3 Europe Cup. Загубилите полуфиналите ще играят бараж за класиране на континенталния турнир. Квалификационни турнири ще има още в Израел и Кипър. FIBA 3x3 Europe Cup 2022 ще се проведе в Грац, Австрия.

Лъчезар Коцев: Отиваме за битка

July 06, 2022 | Superbasket.bg
Лъчезар Коцев сподели, че националният отбор на България за жени до 20 години отива за битка на европейското първенство в Шопрон, Унгария, Дивизия А. Шампионатът на ...
Лъчезар Коцев: Време е в София да има силен женски отбор
Ирена Колева: Оценката ни за сезона е повече от задоволителна