Bgbasket.com

Силно начало на финалите за девойките на Шампион 2006

May 02, 2019 | Bgbasket.com

В първия мач от финалите за девойки Шампион 2006 се наложи над Черно море Одесос с 60:43, като успехът дойде най-вече след силно второ полувреме. Двата тима овладяха впечатляващите общо 107 борби под двата коша. Столичният тим записа 61, докато този от Варна – 46.

В началото на мача играта вървеше кош за кош, като след първата част Шампион водеше с 14:13 след 12 точки на Елена Димова. Баскетболистките на Лъчезар Коцев напълно доминираха в подкошието, но многото грешки не им позволиха да поведат с по-голяма разлика. Срещата бе много равностойна и през втория период, а на почивката Шампионводеше с 28:22.

След паузата домакините за първи път с двуцифрена разлика, а преди последната четвърт бяха напред с 42:33. В нея авансът на отбора от София надхвърли границата от 20 точки, а в последните минути мачът се доиграваше.

С дабъл-дабъл за победителите от 20 точки и 14 борби завърши Елена Димова. Деница Петрова добави 17 точки и 8 борби. С 9 точки и 13 борби е Радина Живачка, а 7 точки и 11 борби има Микаела Дамянова. За Черно море Одесос Андриана Бартанова бе най-резултатна със 17 точки. Екатерина Томова добави 12 точки и 8 борби.