Шампион 2006 (сн. БФБ)

Шампион 2006 изравни серията за бронза

April 11, 2022 | Superbasket.bg

Шампион 2006 запази шансове за спечелването на бронзовите медали в женската А група. Момичетата на Лъчезар Коцев надвиха Славия с 68-59 във втория мач от серията. В зала „Триадица“ Шампион започна да играе ролята на лидер още в края на първата част и до финалната сирена удържа щурма на „белите“, информира Superbasket.bg.

Така серията вече е изравнена до 1-1 победи. Предстои решителен трети мач, а датата за неговото изиграване ще стане ясна по-късно.

Размяната на кратки серии беляза началото на мача. Това обаче не попречи на символичните домакини да се откъснат напред и да поведат с 4 точки след 10 минути игра.

Силни изяви на Антония Филипова позволиха на Шампион да не отстъпи водачеството в началото на втората част. Символичните гости се хвърлиха да търсят обрата с помощта на Вероника Джикова, Мина Василева и Виолета Григорова, но Филипова продължи с добрите си появи и фиксира 36-29 в полза на техните съперници на полувремето.

Дебютните минути на втория период се повториха с пълна сила и в началото на второто полувреме, като основен принос имаха Микаела Дамянова, Виктория Иванова и Филипова, които осигуриха на тима си двуцифрен аванс. До края на предпоследния период „белите“ не намериха отговор и символичните домакини дръпнаха с 14 точки.

Славистките не се отказаха от мисълта за обрат и във финалната десетка върнаха интригата със силното представяне на Йоланда Косса и Грогорова. Последва светкавичен отговор от страна на Елена Димова, Дамянова и Иванова, след което разликата отново нарасна в полза на Шампион и това бе всичко.

Антония Филипова бе най-добра за победителките с 19 точки и 8 борби. Ванина Василева се отличи с 18, 8 овладени под двата ринга топки и 7 асистенции. Виктория Иванова има 13, 7 овладени под двата коша топки и 6 завършващи подавания. Микаела Дамянова регистрира 10 и 5 борби.

Йоланда Коса стана най-резултатна за „белите“ с 24 точки и 4 успешни шута зад арката. Виолета Григорова записа 16 и 10 борби. Вероника Джикова остана с 11, 5 овладени под двата ринга топки и 5 асистенции.