Момент от двубоя срещу Дунав от вчера Bgbasket.com

Две победи за кадетките днес в Русе

July 30, 2020 | Bgbasket.com

Кадетките на Шампион 2006 постигнаха две победи на финалите в русе. В първата си среща Шампион 2006 надделя Левски със 76-63. Двубоят бе изключително оспорван като до последните минути победителят не бе ясен. Шампион дръпна с 21:13 след първата четвърт, но на почивката „сините“ обърнаха за 36:30. След сравнително равностойни минути след подновяването на играта, последната част започна при само точка преднина за Левски. Още в началото на периода Шампион стигна до нов обрат, като този път не изпусна водачеството си до края. Загубилият тим направи общо 32 грешки в срещата, които се оказаха решаващи.

Димана Костова завърши с 22 точки за успеха, 21 има Виктория Иванова. За съперника дабъл-дабъл отново направи Маргарита Иванова – 22 точки и 14 борби, докато с 14 точки е Цветина Илиева.

Шампион 2006 записа още една победа днес, като надви и Монтана 2003 със 77:52. Първото полувреме на срещата премина през няколко обрата, а на почивката Монтана водеше с 39:31. Ситуацията обаче коренно се промени след паузата. Столичният тим бързо стигна до обрат, успя да лимитира съперника си едва до 4 точки през третия период и преди последната част бе напред с 56:43. Монтана правеше много грешки и пропуски, което позволи на отбора от София да увеличи още аванса си и да спечели без проблеми.