Лъчезар Коцев (сн. Bgasket.com)

Женският тим изпусна Локомотив в Стара Загора

January 11, 2019 | Bgbasket.com

Женският тим на Шампион 2006, съставен изцяло от млади и перспективни момичета от клуба изпусна да запише победа като гост в Стара Загора срещу местния Локомотив. Домакините измъкнаха инфарктна победа в А група - жени, след 68:64 срещу състава на Лъчезар Коцев.

Съставът на Шампион направи кошмарни 34 грешки, срещу едва 12 за съперника.

Двата тима изиграха сравнително равностойно първо полувреме, като така започна и третата четвърт, след като една страхотна серия от 16-0 за Шампион рязко промени ситуацията. Гостите оставиха съперника без кош от игра шест минути, за да дръпнат с 13 точки преди финалната част.

Локомотив отговори със своя поредица от 12-2, за да се върне в мача, а изравняването дойде при 60:60, с четири минути и половина до края на двубоя.

Отличните изяви на Виктория Иванова доведоха до резултат 28:11 в тази последна част и така старозагорки взеха пореден важен успех. Само с един кош от игра в последните над пет минути, Шампион изпусна целия си аванс и загуби мача.

Виктория Иванова завърши с 25 точки и 8 откраднати топки за Локомотив.

Деница Петрова реализира 24 точки плюс 10 борби за Шампион, 16 точки и 11 борби добави Цветелина Димитрова. Лъчезар Коцев се завърна на пейката на тима, след като пропусна вчерашното гостуване на Берое отново в Стара Загора.