Новини
Изключително ценен успех за кадетките на Шампион 2006
April 18, 2021

Кадетките на Шампион 2006 записаха много ценна победа в последния си мач от груповата фаза на регионалния шампионат. Те се наложиха над НСА с резултат 50-44 като водеха през цялото време на срещата. Успехът бе четвърти за отбора и със само една загуба те завършват на второ място в групата си преди следващия етап от надпреварата за тази възраст. На първо място е състава на Монтана 2003 без загубен мач.

Началото бе ударно за възпитаничките на Ирена Колева. Те буквално затвориха коша за съперника и допуснаха само 3 точки в първата четвърт. Така след 10 минути игра бе създадена преднина от 15 точки - 18-3. Съперника се върна отчасти и на полувремето разликата бе намалена до 28-20. През второто полувреме дата състава си разделиха отново по една част, но в крайна сметка победата прилегна на състава на Шампион 2006 с крайното 50-44.

Александра Тодорова бе неудържима с нейните 25 отбелязани точки. Александра Черакчиева добави 14, а освен тях се разписаха още Анна Рангелова със 7, Хаджиали и Ванеса Жулева с по 2.

В другата група Б Рилски спортист е без загуба, а на второто място е Локомотив София с едно поражение.