Шампион 2006

Шампион 2006 с нова победа във Втората тройка при жените

April 11, 2021 | Superbasket.bg

Шампион 2006 продължава без грешка във Втората тройка в женската А група. Момичетата на Лъчезар Коцев отказаха Академик Пловдив с 64-47 в мач от деветия кръг. В зала „Олимпиада“ столичанки имаха предимство през повечето време от срещата и така триумфираха за пети пореден път от началото на втората фаза. Участникът в турнира за Купата на България продължава да се намира на върха във временното класиране, докато състезателките на Елена Петрова са втори с баланс от един успех и четири поражения.

Началото премина под знака на равенството, но в края на първата част гостите дръпнаха с 4 точки. Във втория период столичанки подобриха своето представяне и поведоха с двуцифрена преднина, за да се оттеглят на голямата почивка при 28-18.

След паузата домакините подобриха своето представяне и съкратиха изоставането си само до 6 точки в края на третия период. В последните 10 минути участникът в турнира за Купата на България отново направи преднината си двуцифрена и сложи точка на спора.

Ванина Василева отбеляза 12 точки за победителките, Микаела Дамянова добави 10.

Ана Римпова бе над всички с 21 точки и 18 борби.