Шампион 2006 (сн. БФБ)

Перфектен край за Шампион 2006 във Втората тройка при жените

April 16, 2021 | Superbasket.bg

Шампион 2006 завърши без загуба своето участие във Втората тройка в женската А група. Момичетата на Лъчезар Коцев отказаха Черно море Одесос с 68-57 в мач от седмия кръг. В зала „Триадица“ столичанки овладяха инициативата още във втората част и по този начин триумфираха за шести пореден път, като същевременно нанесоха трети пореден неуспех на варненки.

Така Шампион приключи на първо място в потока, докато състезателките на Венцислав Гечев останаха трети с баланс от един успех и четири поражения. Черно море има още един мач, който ще бъде срещу Академик Пловдив. За участника в турнира за Купата на България предстои серията за бронзовите медали срещу Славия, която ще стартира на 19 април (понеделник)

Първата част премина през размяна на серии и от двете страни, а след 10 минути игра гостите имаха точка актив. През втората част домакините увеличиха оборотите и започнаха да трупат преднина, която на голямата почивка стигна до 13 точки. При подновяването на играта участникът в турнира за Купата на България направи аванса си още по-сериозен и сложи точка на спора.

Мария Делчева стана най-резултатна за победителките с 22 точки, по 10 добавиха Деляна Кадиева и Добромира Чанева, която овладя и 10 борби.

Зехра Салим бе над всички за варненки с 22 точки и 11 борби, Паолина Гочева записа 15 и 6 асистенции.